LETERSIA SHQIPTARE - A

1997 - Poezi nga Andrea Zarballa

U hodh përpjetë zogu shumëngjyrësh i Butrintit...

Anila Dahriu: Fishkellimi i nje nate shterpe

Nata sapo mbuloi me petkun e zi catite e shtepive ne kete qytetez me drita te pakta. Stina e nxehte e veres shtrengonte...

Anxhela Mazhi

Anxhela Mazhi u lind me 04.11.1994 ne qytetin e Elbasanit. Ajo vazhdon vitin e pare ne shkollen e mesme. Qysh femije ajo u paraqit para lexuesit te moshes...

Cikël poetik nga Anxhela Mazhi

Dhe fill pas teje erdhi dimri i bardhe,i ftohte,i qete, strehen sa shpejt e ngriti trishtimi heshtur neper kujtime trazuar si stuhite ne det...

Andrea Zarballa

Andrea Zarballa, Sarandë...

Cikël poetik nga Andrea Zarballa

Pardje, brenda meje vrau veten me kallash...

Arsila Cina

Arsila Cina ka lindur me 28 01 1994 ne qytetin e Pogradecit…Vazhdon shkollen e mesme ne po kete qytet…
 • Su
 • Mo
 • Tu
 • We
 • Th
 • Fr
 • Sa
 •  
 •  
 •  
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12
 • 13
 • 14
 • 15
 • 16
 • 17
 • 18
 • 19
 • 20
 • 21
 • 22
 • 23
 • 24
 • 25
 • 26
 • 27
 • 28
 • 29
 • 30
 • 31
 •