Isuf Luzaj

Isuf Luzaj shqiptari i madh qe i tha JO Enver Hoxhes: "Jam i sigurte, ju do ta fitoni kete lufte... Une nuk kam frike dhe as turp sic thua ti, shok i mire, por nuk bashkohem me ty. Une kam turp nga ndergjegjia ime qe nuk beson ne ideologjine Marksiste-Leniniste, si zhvillimi me i mire i jetes se popujve"...

Haseti

O shqiptar! Në do të dëgjosh...

Zhgënjimi

Shekulli hajdut me urë në dorë...

Kohe turpi

Të gjorët vargjet e mi...

Autodafé

Te ligen dhe te miren, beji cift te dyja...

Nirvana

I cliruar nga roberia e kujteses...

Kerkimi

Prandaj e verteta dhe e paverteta...

Dashuri?

Vite te shkuar...
 • Su
 • Mo
 • Tu
 • We
 • Th
 • Fr
 • Sa
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12
 • 13
 • 14
 • 15
 • 16
 • 17
 • 18
 • 19
 • 20
 • 21
 • 22
 • 23
 • 24
 • 25
 • 26
 • 27
 • 28
 • 29
 • 30
 • 31
 •  
 •  
 •  
 •