Keze (Kozeta) Zylo

Kozeta Zylo ka lindur në Tepelene në një familje mezhgoranase me tradita të shquara atdhetare. Pasi diplomohet për gjuhë dhe letërsi në Universitetin “Aleksandër Xhuvani” të Elbasanit më 1979) punoi deri në vitin 1997 si mësuese e Letërsise shqipe dhe botërore në disa gjimnaze të Tiranës, ndërkohë që përfundon studimet pasuniversitare në Universitetin e Tiranës...

Dy statujat

I mora statujat dhe I vendosa me radhe...

Gozhdet e Krishtit

Si gozhdët e Krishtit I mbaje, dhimbjet e të mjerëve...

Heu Kosove

Ma blove shpirtin, nen mokrrat e Evropes...

Historia e kafshuar

Atdheu im...

Kushtuar Burrit te madh shqiptar, IBRAHIM RUGOVES

Burri shqiptar Ibrahim Rugova...

Kullat binjake

Terrori ma kaploi shpirtin...

Polena e puthjes

Puthjet e embla jane si flutura...
 • Su
 • Mo
 • Tu
 • We
 • Th
 • Fr
 • Sa
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12
 • 13
 • 14
 • 15
 • 16
 • 17
 • 18
 • 19
 • 20
 • 21
 • 22
 • 23
 • 24
 • 25
 • 26
 • 27
 • 28
 • 29
 • 30
 • 31
 •  
 •  
 •  
 •