Lumnije Hoxha

Lumnije Hoxha u lind nė Katėrkollė tė Anės sė Malit. Shkollėn e mesme ekonomike e ka mbaruar nė Ferizaj, ndėrsa tė lartėn komerciale nė Pejė. Nga viti 1979 deri 1992 ka punuar e vepruar nė Katėrkollė, Tivar dhe Ulqin nė profesionin e saj. Fillimet e saj letrare lidhen me revistat "Zėri i Rinisė" dhe "Kosovarja", e mė pas me revistėn "Koha". Ka botuar pėrmbledhjen me poezi "Shtegu i vashės", ndėrsa sė shpejti pritet tė dalė nga shtypi pėrmbledhja e saj e dytė "Shpirt i rrebeluar"...

E njoh dashurine

E njoh dashurine...

Litari i ankthit kujtim

E pashe nga larg...

Idil Dashurie

Hesht!...

Shtegu i vashes

E zgjova nga gjumi...
 • Su
 • Mo
 • Tu
 • We
 • Th
 • Fr
 • Sa
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12
 • 13
 • 14
 • 15
 • 16
 • 17
 • 18
 • 19
 • 20
 • 21
 • 22
 • 23
 • 24
 • 25
 • 26
 • 27
 • 28
 • 29
 • 30
 • 31
 •  
 •  
 •  
 •