Mardena Kelmendi

Mardena u lind, nė Berat nė njė familje patriotike me tradita intelektuale. Kėngėtare e talentuar nė Shqipėri, pėrjetoi nė moshė tė njomė traumat e persekutimit komunist dhe emigroi tejmatanė brigjeve tė Adriatikut, nė Itali, ku merret me krijimtari letrare e artistike, si dhe me afirmimin e kauzės shqiptare nė botė. "Fala qė tė jetoj", ėshtė libri i saj i parė, pas tė cilit pasojnė themelimi i disa...

Cikel poetik

Mos pyet…perse qesh...

Gjethet...

Oh ..ti furtune me ajer vjeshtak...

Vjeshte e Poetit...

Mbreteron akoma kjo ngjyre e blerte ndjesi e shprese...

Te kam thene...

Te kam thene ku i morra fjalet...

Babait tim...

Ate, tani s'te shoh me, sepse ndoshta ne realitet se kam bere...

Sazan

Renda me shpresën se erdha tek Ty...
Hot news

 • Su
 • Mo
 • Tu
 • We
 • Th
 • Fr
 • Sa
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12
 • 13
 • 14
 • 15
 • 16
 • 17
 • 18
 • 19
 • 20
 • 21
 • 22
 • 23
 • 24
 • 25
 • 26
 • 27
 • 28
 • 29
 • 30
 • 31
 •  
 •  
 •  
 •