Abdylazis Islami

Abdylazis Islami lindi me 29 Korrik 1930 ne fshatin Gajre te Tetoves. Rrjedh nga nje familje kurbetqare. Shkollen fillore e kreu ne vendlindje, kurse gjimnazin e ulet gjate okupacionit ne Tetove. Shkollen normale dhe Akademine Pedagogjike, Gjuhen dhe Letersine Shqipe ne Shkup...

Nica

Unë që i sodita gjurmët e me zemër i ndjej...

Amaneti

Shkëmb i dashur,po ta lë amanetin tim...

Në kujtim të atyre që na deshën

Ku janë ata që na i prekën zemrat...

Pa kohën time

Nje kohe s'jam i kohes sime ...

Paqe

Paqe, ju lutem, vetem paqe...

Njeriu

Te jetosh...

Ne vizite

Erdha mbi flatrat e dashurise sime...
 • Su
 • Mo
 • Tu
 • We
 • Th
 • Fr
 • Sa
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12
 • 13
 • 14
 • 15
 • 16
 • 17
 • 18
 • 19
 • 20
 • 21
 • 22
 • 23
 • 24
 • 25
 • 26
 • 27
 • 28
 • 29
 • 30
 • 31
 •  
 •  
 •  
 •