Ndue Hila

Ka lindur ne fshatin Rraboshte te Rrethit Lezhe me 28 tetor 1960. Mbas mbarimit te shkolles ka punuar per disa vite;ekonomist,llogaritar dhe shef finance. Ka bashkpunuar me disa organe te shtypit shqiptar.Vecanarisht ne gazeten “Koha Jone” ka shkruajtur rregullisht nga krijimi e saj deri ne vitin 1993 dhe vazhdon te shruaj perseri.Eshte antar i stafit drejtues te gazetes Lisalba Lezhe...

E gjeta ku ta shkruaj emrin tend

Ne breg te detit e shkrova emrin tend...

BUZEQESHJE E FTOHTE

Te kerkoj pune...

SINFONI E SHIUT TE VJESHTES

Nje zog i plagosur ra mbi shtroja gjethesh

Mall mergimtari

Kur shoh detin tue shkumbue...

TITI DHE PULBARDHA

Vrapon pas tyre me kembet e vockela

LISSUS

Kur dal rrugeve te ketij qyteti
 • Su
 • Mo
 • Tu
 • We
 • Th
 • Fr
 • Sa
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12
 • 13
 • 14
 • 15
 • 16
 • 17
 • 18
 • 19
 • 20
 • 21
 • 22
 • 23
 • 24
 • 25
 • 26
 • 27
 • 28
 • 29
 • 30
 • 31
 •  
 •  
 •  
 •