LETERSIA SHQIPTARE - Libri

Gazmend Krasniqi: Bar "Parajsa"

Sot datë 10.09.2008 doli në qarkullim nga Shtëpia Botuese OMSCA-1 romani - Bar "Parajsa" - i autorit Gazmend Krasniqi...

Shaban Cakolli: "DIELLI I LIRIE " LIBRI I XV I DEMIR KRASNIQIT

Demir Krasniqi është emër i njohur në hapësirën mbarëshqiptare,diasporë dhe më gjërë...

MARGARITARË KU NDJEHEN PËSHPËRITJET E TRUALLIT SHQIPTAR

Ja dhe një vepër e re e një autori kosovar në gjuhën rumune! Fjala është për vlera të...

U promovua libri i autorit Beqir Cikaqi “Atdheu vendi më i bukur”

Në Therandë u promovua libri i parë i autorit i Beqir Cikaqit, “Atdheu vendi më i bukur”...

Shkrimi i Zeqos shkon në Amerikë

Lajmi i fundit, që ka lidhje me të, është i thjeshtë. Ka botuar “Gjumashët e Efesit”...

Kostaq Duka: Trendafili qe celte ne Janar

Keto dite doli ne qarkullim libri i ri me poezi "Trendafili qe celte ne Janar", botuar nga shtepia botuese...

Kenneth K. Baar dhe Dorina Pojani: Urbanistika ne Ekonomine e Tregut

Sot qytetet duhet të gjejnë mënyrën për të ndërtuar infrastrukturë cilësore, për të udhëhequr dhe kontrolluar...

E diela e librit

Romani "Bukuroshi i Hollivudit" është shkruar me një stil origjinal e mjaft tërheqës, duke na dhënë...
 • Su
 • Mo
 • Tu
 • We
 • Th
 • Fr
 • Sa
 •  
 •  
 •  
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12
 • 13
 • 14
 • 15
 • 16
 • 17
 • 18
 • 19
 • 20
 • 21
 • 22
 • 23
 • 24
 • 25
 • 26
 • 27
 • 28
 • 29
 • 30
 • 31
 •