Te perditshmen
| Sunday, 01.14.2007, 07:18 PM |  

As une,
As ai
Nuk jemi skllever.
Kurse ty
Te duket sikur te kjo treve
Je zoti yne
E pret per ty qe te kendojme nje Te deum.

Per ne ti je
Si perendi e vdekur,
Qe s’ke as lutes,
Po nuk ke as tempull…

Nga ti nuk presim
Qe buken e perditshme te na falesh.
Ne kemi te sigurte dhe te nesermen.
E perditshmja eshte
Qe te te shkulim ty
Dhe te te flakim si nje dhemballe e kalbur…

Korrik 1997


(Votes: 0)

Write Your Comment
Your Name:
Your Email:
Security Code:
Title:
Comment:

Other news: • Su
 • Mo
 • Tu
 • We
 • Th
 • Fr
 • Sa
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12
 • 13
 • 14
 • 15
 • 16
 • 17
 • 18
 • 19
 • 20
 • 21
 • 22
 • 23
 • 24
 • 25
 • 26
 • 27
 • 28
 • 29
 • 30