LETERSIA SHQIPTARE - Ate dite shpresoj te mos jem!!!


Ate dite shpresoj te mos jem!!!
| Sunday, 01.14.2007, 07:38 PM |  

Nje dite ti s'do te jesh me xheloz
s'do me pyesesh pse u vonova aq shume
kur te vij rrotull neper shtepi
s'do me ndjekesh me veshtrim si dikur

Nuk do te zeri gjumi me emrin tim
nuk do te zgjohesh nga endrra per mua
s;do te jem me pjese e jotja
s'do shqiptosh me fjalen "TE DUA"

S'do te me mbash me brenda teje
do te grindesh shpesh oh sa shpesh
dhe un do lodhem, do thyhem, tretem
e per veten time do te me vije keq

Ate dite shpresoj te mos jem me
te pakten do te kete mbetur emri im
dhe ti do te me sjellesh ne mendje
si nje copez endrre, si kujtim.


(Votes: 0)

Write Your Comment
Your Name:
Your Email:
Security Code:
Title:
Comment:

Other news: • Su
 • Mo
 • Tu
 • We
 • Th
 • Fr
 • Sa
 •  
 •  
 •  
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12
 • 13
 • 14
 • 15
 • 16
 • 17
 • 18
 • 19
 • 20
 • 21
 • 22
 • 23
 • 24
 • 25
 • 26
 • 27
 • 28
 • 29
 • 30
 • 31
 •