LETERSIA SHQIPTARE - Humbur ne pavetedije


Humbur ne pavetedije
| Sunday, 01.14.2007, 07:39 PM |  

Trupat tane te zhveshur
jane ngateruar shume keq
nuk gjej dot fjalen qe dua
frymarrjen e kam te shpeshte

Gjithe bota eshte te kjo dhome
s'mundem te hap as syte
ora ka ngecur ne nje vend
nga prekja jote kam ngrire

Te mos zbresim ne boten reale
le te rrime keshtu te dy
trupin e ndjej te zbrazur fare
pas pak do zgjohem kam frike

Un isha qe flisja parreshtur
pershperitja fjale pa kuptim
s'me besohet tani rri kaq urte
humbur ne pavetedije harrim

Duhet te vishem te dal ne rruge
mes njerzve te zhveshur nga morali
te kujtoj qiellin ku isha ngjitur
dhe ne cast per ty t'me marre malli

Trupat tane te zhveshur
jane ngateruar shume keq...


(Votes: 0)

Write Your Comment
Your Name:
Your Email:
Security Code:
Title:
Comment:

Other news: • Su
 • Mo
 • Tu
 • We
 • Th
 • Fr
 • Sa
 •  
 •  
 •  
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12
 • 13
 • 14
 • 15
 • 16
 • 17
 • 18
 • 19
 • 20
 • 21
 • 22
 • 23
 • 24
 • 25
 • 26
 • 27
 • 28
 • 29
 • 30
 • 31
 •