Flurans Ilia
| Saturday, 06.16.2007, 12:16 AM |  

Flurans Ilia

Flurans Ilia u lind ne Berat me 16 Maj 1971. Kalon nje femijeri te ngjeshur artistike si aktor i disa filmave te njohur per femije. Ka pas shkruar qe heret poezi, tregime dhe novela, pa i publikuar ato. Ne fillimet e viteve 1990, largohet nga Shqiperia, pa u rikthyer asnjehere ne atdhe, pergjate me teper se nje dekade. Pas viteve 2000, njohu dritaren e botimeve te para, kryesisht me poezine e tij te hershme, por me i spikatur sidomos ne proze. Pervec autoresise se disa librave, Flurans Ilia trajton njekohesisht edhe gazetarine, perkthimin, kritiken dhe analizen letrare.(Votes: 0)

Write Your Comment
Your Name:
Your Email:
Security Code:
Title:
Comment:

Other news: • Su
 • Mo
 • Tu
 • We
 • Th
 • Fr
 • Sa
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12
 • 13
 • 14
 • 15
 • 16
 • 17
 • 18
 • 19
 • 20
 • 21
 • 22
 • 23
 • 24
 • 25
 • 26
 • 27
 • 28
 • 29
 • 30
 • 31
 •  
 •  
 •  
 •