U Ngriden duart nje here
| Monday, 06.18.2007, 05:16 PM |  

Nje dite vere mengjes-here,
Te dy duart zihen keq,
aty shperthen i madhi sherr,
Njera tjetren hiq te heq.

E majta e irrituar
Te djathtes i gerthet:
-Shpejt na ke zgjuar,
Nuk na le nje here te qete!

Vetem miq pret e percjell
Dhe parate ne ere i hedh,
Por ta dish, moj mendjefyell,
Se jam une qe i mbledh.

Kot tundesh edhe shkundesh,
Gjoja i ben te tera vet,
Kurre pa mua ti nuk mundesh,
Genjen veten, moj e shkrete.

- Binjakja ime, moj xheloze,
leri romuzet, per koken tende.
Mos u bej tekanjoze,
Jemi bija te nje nene.

Po te ishte per tu qare,
Ato jam Vetem une,
se kap akuj edhe zjarre,
Jam e para ne cdo pune.

Por esht turp kush i degjon,
Zenkat tona pa kriter.
Te punojme per trupin tone,
Kjo per ne , ka sot vlere...(Votes: 0)

Write Your Comment
Your Name:
Your Email:
Security Code:
Title:
Comment:

Other news: • Su
 • Mo
 • Tu
 • We
 • Th
 • Fr
 • Sa
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12
 • 13
 • 14
 • 15
 • 16
 • 17
 • 18
 • 19
 • 20
 • 21
 • 22
 • 23
 • 24
 • 25
 • 26
 • 27
 • 28
 • 29
 • 30
 • 31
 •  
 •  
 •  
 •