Ikja
| Thursday, 06.21.2007, 09:08 PM |  

Ika nga pellgu i syve tu te thelle
Nga Shikimi yt depertues
Gjer ne thelb te shpirtit tim
I maskuar me genjeshtra

Ika nga kerkimi yt,fluturimthi
Nga frika ime e vjeter
Qe si rrjeta e merimanges theronte
Muret e botes sime laramane

Ika nga ledhatimi yt i bute
I dashurise se paster pa njolla
Qe mund te ndizet flaken e pameshire
Te yjeve te vdekur me vite

Ika nga ti,nga vetja ,nga hyjnit
Dhe kerkova perseri te fshihem
para syve tu qe me percillnin
Ne cdo kend duke me zhveshur


(Votes: 0)

Write Your Comment
Your Name:
Your Email:
Security Code:
Title:
Comment:

Other news: • Su
 • Mo
 • Tu
 • We
 • Th
 • Fr
 • Sa
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12
 • 13
 • 14
 • 15
 • 16
 • 17
 • 18
 • 19
 • 20
 • 21
 • 22
 • 23
 • 24
 • 25
 • 26
 • 27
 • 28
 • 29
 • 30
 • 31
 •  
 •  
 •  
 •