Gjana te stervjetra
| Saturday, 02.03.2007, 02:50 AM |  

Pluhun me shumice
ne secilen rrugice
Dhe sere perveluese

Dielli thur shajaket e trasha te vapes
Kalimtaret marrim fryme me bucime
Si deve te etuna
Dhe flasin gjana tmerrsisht te stervjetra

Polici ne qender kruen thonjte e indifirences
Me bilbilin llamarine
Here con duert pas shpine
Te shpihet
Nderq kapelen, duket sheshit se as atij
Kjo gja nuk i pelqen.
Dy adoleshent kane veshun rroba te tjera
Ku spikasin kercinjt e lidhun mire e ambel
Kuptohet nje dyzine xhirosh
Do t'i pikturojne me kambe
Nga pijetorja ketu afer
Nje miku im sheh zbrazet
I pihet dicka sa me u dehun
Merr fryme rande
Dhe leshon nje ere te keqe konviktesh
Pime paret qe kam
E dalim.

Takoj perseri nje mesuese te moshueme letersie
E ndersa pimekafe te forta ne servise te thjeshta
Krejt ne kundershtim
Me pamjen e fjetun prej plake
Me peshperit:
Gjynah qe je kaq i ri
Mes ketyne gjanave te stervjetra...


(Votes: 0)

Write Your Comment
Your Name:
Your Email:
Security Code:
Title:
Comment:

Other news: • Su
 • Mo
 • Tu
 • We
 • Th
 • Fr
 • Sa
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12
 • 13
 • 14
 • 15
 • 16
 • 17
 • 18
 • 19
 • 20
 • 21
 • 22
 • 23
 • 24
 • 25
 • 26
 • 27
 • 28
 • 29
 • 30