Vashat nguten me u ba gra
| Tuesday, 04.03.2007, 02:56 AM |  

Taka te nalta
Te holla thike,
Plagosin trotuarin
Kalimtaret anojne kryet te trembun mbrapa.
Asgja, asgje, mos u ligshtoni
Vashat nguten me u ba gra.

Vashat nguten me u ba gra,
Kozmetike, inxhina, sytjene me gjinj dredharake,
Sjellje perfekte per kryezonja burrash,
Sfide per lutje.
E natyrshme, e panatyrshme kjo ngutje?
Nuk e di pse pra,
Vashat nguten me u ba gra?

Percark bubullojne hapat dhe qeshjet e tyne,
Hapa dhe qeshje enkas per gra,
Kofshe molisese, trupa sfungjer, krahe,
Lekundje te prera.

Vashat nguten me u ba gra,
Trillojne humbje te rrejshme per lojnat
Kukullat mistrece,
Macet bishtdredhme
Xixillonjat,
Kunarat me lule te vockla te qershive
Ne nje stine te pa perseritshme.

Kot nguten,
E pameshirshme asht koha
Ah sa do te pendohen.
Ah sa do te pendohen!


(Votes: 2 . Average: 3/5)

Write Your Comment
Your Name:
Your Email:
Security Code:
Title:
Comment:

Other news: • Su
 • Mo
 • Tu
 • We
 • Th
 • Fr
 • Sa
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12
 • 13
 • 14
 • 15
 • 16
 • 17
 • 18
 • 19
 • 20
 • 21
 • 22
 • 23
 • 24
 • 25
 • 26
 • 27
 • 28
 • 29
 • 30
 • 31
 •  
 •  
 •  
 •