Mbremje pa kenge
| Sunday, 12.02.2007, 02:39 PM |  

Mos kendoni

Kete mbremje

Gjinjefryre

Qumesht demonash.

 

Shpirtrat,

Rruges se rreme

Helmuar jane

Ne nisje.

 

Me sy çakerrdisur

Ç’njerzor

Urrejtja e veres

Ndezi flaken e dhimbjes.

 

Klithmash gurrmaze

 mbytur “klandestinesh”

Lundertare

Me ambizie Kolomb-iane

 

Ze ç’shqirur endrash

Nga buçitjet:Toke.

Pa lufte

Mes beteje,ç’armatosur

 

Pa mashtrime

Mes nastradinash,te sinqerte

Me te vegjel se kurre

Karshi universit,

 

Gjakmarres

ndaj vdekjes.

 yjet gostiten ne shtepizat e tyre

me tavan te pjerret.

 

Sfiduar

mosperfilljen

Fytyren tregojne

Dhe ngjyren e syve.

 

 

Mos kendoni

kete mbremje

e mos  pyesni.

Nga vijne

 

Te paret

Ç’gjuhe flisnin

Qe emrin

T’ja etiketoni fiseve

E kesisoj

Buçitjet

Te tingellojne

Te drejta

 

Jane pa emer

Jane pa kenge

Jane lot

I dhimbjes.(Votes: 0)

Write Your Comment
Your Name:
Your Email:
Security Code:
Title:
Comment:

Other news: • Su
 • Mo
 • Tu
 • We
 • Th
 • Fr
 • Sa
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12
 • 13
 • 14
 • 15
 • 16
 • 17
 • 18
 • 19
 • 20
 • 21
 • 22
 • 23
 • 24
 • 25
 • 26
 • 27
 • 28
 • 29
 • 30