Pranë një qiriu të ndezur tirrnim Natën
| Monday, 12.17.2007, 07:30 PM |  

Natë për natë bisedonim për Gruan Time
Miken.Dashnoret.Gratë e mia besnike.
Dhe ma prisje plumb:përderisa je me mua
Nuk dua të flasësh për asnjë grua.Putanë.
Edhe unë përderisa jam me ty nuk do të fle,
Dashuri nuk do të bëj me asnjë burrë.Grua.

Dhe natë për natë pranë një qiriri të ndezur
E tirrnim Natën.Veten deri në agim…

Veten time te marre,nje dite do ta hudh ne varr
Frike kam se Ti di me shume per Mua si Poet
E une s'di per Ty asgje.Me pyet a fle me Gruan
dhe a bej Dashuri?Me rrefen per dashnoret e saj
dashnoret e mia besnike.Per nje gjimnaziste.

Dhe une per ty nuk dua te di asgje.Gruan besnike
veten time te marre,nje dite do ta hudh ne varr...(Votes: 18 . Average: 5/5)

Write Your Comment
Your Name:
Your Email:
Security Code:
Title:
Comment:
 • Su
 • Mo
 • Tu
 • We
 • Th
 • Fr
 • Sa
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12
 • 13
 • 14
 • 15
 • 16
 • 17
 • 18
 • 19
 • 20
 • 21
 • 22
 • 23
 • 24
 • 25
 • 26
 • 27
 • 28
 • 29
 • 30
 • 31
 •  
 •  
 •  
 •