LETERSIA SHQIPTARE - Per ty


Per ty
| Thursday, 02.21.2008, 10:35 PM |  

Keto jane rruget e mia tashme
Te zhytura ne heshtje,te vetmuara
Mbushura plot flete dhe keto
Nga duar mjeshtrish vizatuara
 
Ca fjale te huaja rastesisht
Ngelen ne rrjeten qe une s'hodha
Dhe une si fluterza qe s'me perkasin
Pa pike dhimbje, ne heshtje lirova
 
Atje per mua s'ka te huaj
Por vetem miq qe s'me kane njohur
Ketu per mua s'ka poezi
Por vetem fjale qe me kane lodhur
 
Dicka une kam humbur valle vertete
Dicka qe dot s'kam jetuar
Neteve te ftohta ne nje qytete te huaj
Fjale te dhembshura per ty kam shkruar(Votes: 0)

Write Your Comment
Your Name:
Your Email:
Security Code:
Title:
Comment:

Other news: • Su
 • Mo
 • Tu
 • We
 • Th
 • Fr
 • Sa
 •  
 •  
 •  
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12
 • 13
 • 14
 • 15
 • 16
 • 17
 • 18
 • 19
 • 20
 • 21
 • 22
 • 23
 • 24
 • 25
 • 26
 • 27
 • 28
 • 29
 • 30
 • 31
 •