Poezi nga vëllimi ''Rastësi çastesh''
| Thursday, 02.21.2008, 11:02 PM |  

POEZI MARRE NGA VELLIMI “RASTESI CASTESH”
Shtepia botuese Toena – Tirane 2002

NGJYRAT E TRISHTIMIT

Nje trendafil
i keputur nga qielli
rene ne det.
Nje enderr
nenshtruar jastekut
nje lot qe rreshqet.
Nje nate e mbushur
me ngjyra trishtimi
lendoj nje jete.

RASTESI CASTESH

Mos me shiko ashtu:
sikur te isha e huaj per ty
Me mendime te heshtura,
mos me vrit
Ti di te flasesh
S'desha te te takoja
Ishte thjesht...,
rastesi çastesh

TI KE GJITHCKA

Ti ke gjithçka.
Gjithçka
qe une s'kam
Gjithçka ,
qe me duhet
E s'mund te ta marr,
sepse  eshte e jotja

IMAZH I ZBEHUR

Dikur te quaja Don Zhuan
Princi i kalter
Romeo
Sot:
S'je asgje tjeter
Veçse:
Imazh i zbehur

PA TITULL

Para pasqyres
Syte me veshtruan thellesisht
                “Ki besim te vetja”
Me thane
                 “Dhe do ja arrish”(Votes: 0)

Write Your Comment
Your Name:
Your Email:
Security Code:
Title:
Comment:
 • Su
 • Mo
 • Tu
 • We
 • Th
 • Fr
 • Sa
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12
 • 13
 • 14
 • 15
 • 16
 • 17
 • 18
 • 19
 • 20
 • 21
 • 22
 • 23
 • 24
 • 25
 • 26
 • 27
 • 28
 • 29
 • 30
 • 31
 •  
 •  
 •  
 •