Ajo kohe
| Tuesday, 05.06.2008, 09:15 PM |  

Na ishte njehere
Kur koha me tirrej neper duar
Te gjithin me mbeshtillte
e dot s’i gjeja fillin……

Na  ishte njehere
kur ne shtepine e vogel ne rrugice,
ne verande grate pinin kafe.
Dhe une,
i tallur me kohen u shihja filxhanin.

Nje kryq,
nje pellumb,
nje gjarper kokeposhte,
dhe nje shteg fat i bardhe
per nje vajze ne moshe arrire.

Shihja,shihja ne fundin prej balti
figura te qena e te paqena.
E grate syte ndernin,
e seriozisht merziteshin,
lumturoheshin, a nenqeshnin….

Na ishte njekohe
kur koha me tepronte shume.
Tani kafen e rrufis nxituar me makine,
cigaren e shuaj
pasi e thith vetem dy here.(Votes: 0)

Write Your Comment
Your Name:
Your Email:
Security Code:
Title:
Comment:

Other news: • Su
 • Mo
 • Tu
 • We
 • Th
 • Fr
 • Sa
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12
 • 13
 • 14
 • 15
 • 16
 • 17
 • 18
 • 19
 • 20
 • 21
 • 22
 • 23
 • 24
 • 25
 • 26
 • 27
 • 28
 • 29
 • 30