LETERSIA SHQIPTARE - U promovua libri i autorit Beqir Cikaqi “Atdheu vendi më i bukur”


U promovua libri i autorit Beqir Cikaqi “Atdheu vendi më i bukur”
| Friday, 09.05.2008, 09:21 PM |  

Në Therandë u promovua libri i parë i autorit i Beqir Cikaqit, “Atdheu vendi më i bukur”.

Merita Kastrati, recensente, e ka vlerësuar lart autorin, duke thënë se është kënaqësi e madhe të shkruash parathënien e librit të një bashkatdhetari dhe kolegu, siç është Beqir Cikaqi.

Autori, Beqir Cikaqi, jeton në Itali, ku punon si mësuesi i shkollës shqipe, që vepron në kuadër të shoqatës “Bashkimi Kombëtarë”.

Libri “Atdheu vendi më i bukur”, është redaktuar nga Alma Papamihali, ndërsa recensente është Merita Kastrati./ R.Guraziu/


Therandë, 31 gusht 2008 Kosovapress

(Votes: 0)

Write Your Comment
Your Name:
Your Email:
Security Code:
Title:
Comment:
 • Su
 • Mo
 • Tu
 • We
 • Th
 • Fr
 • Sa
 •  
 •  
 •  
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12
 • 13
 • 14
 • 15
 • 16
 • 17
 • 18
 • 19
 • 20
 • 21
 • 22
 • 23
 • 24
 • 25
 • 26
 • 27
 • 28
 • 29
 • 30
 • 31
 •