Enkeleda Ristani (Kollçku)
| Sunday, 07.25.2010, 02:14 PM |  

Enkeleda Ristani (Kollçku)

 

Ka lindur ne Fier ne 13 gusht 1974.

 

Ka mbaruar shkollën fillore e të mesme po në Fier.

 

Oregjina e saj është nga Përmeti.

 

Që në fëmijërinë e saj të hershme poezia dhe letërsia kanë qënë dhe mbeten  pasioni i saj i jetës.

 

Cikli i përzgjedhur që lexoni është marrë nga vëllimi i parë poetik që ajo po përgatit për botim.

 

Poezitë e Enkeledës bien në sy, për botën e madhe shprehëse dhe temat e fuqishme të marrdhënieve shpirtërore.

 


Përgatiti: Pilo Zyba

(Votes: 0)

Write Your Comment
Your Name:
Your Email:
Security Code:
Title:
Comment:

Other news: • Su
 • Mo
 • Tu
 • We
 • Th
 • Fr
 • Sa
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12
 • 13
 • 14
 • 15
 • 16
 • 17
 • 18
 • 19
 • 20
 • 21
 • 22
 • 23
 • 24
 • 25
 • 26
 • 27
 • 28
 • 29
 • 30
 • 31
 •  
 •  
 •  
 •