LETERSIA SHQIPTARE - Anxhela Mazhi


Anxhela Mazhi
| Saturday, 07.16.2011, 09:23 PM |  

Anxhela Mazhi u lind me 04.11.1994 ne qytetin e Elbasanit. Ajo vazhdon vitin e pare ne shkollen e mesme. Qysh femije ajo u paraqit para lexuesit te moshes se saj me librin e pare "fjongo dielli" dhe qe atehere per asnje cast nuk  e braktisi poezine e saj te dashur. Krahas mesimeve, ku dallohet si nxenese e mire, ajo ka botuar keto libra:

 

1.Fjongo Dielli (2005)

2.Me krahe engjelli (2007)

3.Engjelli Nikolin (2009)

4.Flatrimet e zemres (2009)

5.Kujtime te grisura (2011).

 (Votes: 0)

Write Your Comment
Your Name:
Your Email:
Security Code:
Title:
Comment:

Other news: • Su
 • Mo
 • Tu
 • We
 • Th
 • Fr
 • Sa
 •  
 •  
 •  
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12
 • 13
 • 14
 • 15
 • 16
 • 17
 • 18
 • 19
 • 20
 • 21
 • 22
 • 23
 • 24
 • 25
 • 26
 • 27
 • 28
 • 29
 • 30
 • 31
 •